Napište nám,kdo bydlel v domech na Mariánském náměstí!

dům kultury

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u dům kultury

  1. Mariánské náměstí - za časů této fotografie mělo název nám.Vítězného února... napsal:

    Nádherná fotka – díky za ni. Předjaří, stromy ještě bez listí a domy je pěkně vidět.Myslím si, že to bude konec šedesátých let – podle opravy kláštera.Tak jak já z té doby pamatuju, žili tam:
    Zleva : městský dům, kde bydlelo několik rodin, pamatuju si Horenských. Pak Josefka, drobná ,stará paní, ráda chodila do ” sklépka” k Failerům. Anděla Hasoňová – vykloněná z okna vpravo ode dveří, která nechyběla na žádné městské akci jako zdravotník Červeného kříže.
    Dále dům čp.45 ,tam bydleli Volaříkovi, další dům – tzv. “Šefránkovo ” – bydleli tam staří Šefránkovi, mladí Šefránkovi a Cahlovi.V přízemí domu byl obchod s partiovým zbožím, zvaný ” partiák “. Další velký dům tzv. ” Kaislerovo ” – tam bydleli v přízemí Kaislerovi a nahoře Kelíškovi.Přízemní domek vedle , naproti Mariánskému sloupu a krásné lípě, byl Vančuříkových.Pan Vančuřík byl autodopravce – taxikář, byli bezdětní.Rožní patrový dům naproti klášteru byl Kovářových, kde se vysřídali nájemníci Kubíkovi, Hájkovi a pak v polovině šedesátých let už tam bydleli jen Kovářovi.Vlevo vzadu – nahoře – je vidět štít domu Srnských a kousek vpravo štít s valbou a oknem – Sedláčkovi .Podle opravy kláštera by se dal určit rok pořízení fotografie -* co já pamatuju, fasáda se dělala dvakrát.Druhá oprava byla až po r.1989 a to už dávno neexistovaly domy na ” horním korze “, jak se této části náměstí říkalo.Takže snímek odhaduju na konec šedesátých let..
    Jana

  2. 70. léta napsal:

    Vedle kláštera je zřetelně vidět panelák na Obchodní ulici… Takže minimálně 1971 a později…

    Zbynek

Napsat komentář