O NÁS

Občanské sdružení Uherskobrodští patrioti bylo založeno na valné hromadě 11. února 2010 a zaregistrováno na Ministerstvu vnitra ČR 18. března 2010 pod č. j. VS/1-1/79 205/10-R a přiděleno IČO 228 75 832.

Sdružení je organizací dobrovolnou, nepolitickou, příspěvkovou a výběrovou. Posláním sdružení a jeho cílem je sdružovat občany, kteří mají zájem pečovat o historický odkaz osobností a rodáků Uherského Brodu a o architektonickou tradici města, propagovat historické ale i současné hodnoty města a působit proti záměrům, které by mohly poškodit město a jeho dobré jméno.

Uherskobrodští patrioti chtějí svou činností podpořit vědomí o prvním moravském historickém městě na cestě ze Slovenska na Moravu, o městě tak často oficiálními institucemi opomíjenému, o městě s průmyslovou tradicí, školstvím a o rodišti význačných osobností.

Náměty a závěry z pravidelných setkání se stávají oficiálními materiály pro jednání zastupitelů a rady města.

Členové sdružení věří, že společnými silami s ostatními spoluobčany se podaří podpořit a zrealizovat řadu námětů a v neposlední řadě pozvednout povědomí obyvatel města, kraje ale i celé republiky o městě J. A. Komenského, o Uherském Brodě.

Milan Bouda 21. 11. 2010

8 komentářů u O nás

 1. televízia Markíza napsal:

  Televizní moderátorka a vítězka slovenské Star Dance Jana Hospodárová má po své babičce Otílii Turzové,sestře mého otce,uherskobrodské kořeny.

 2. Kdo je kdo napsal:

  Jestli chcete , tak doplňte do rubriky Kdo je kdo – učitelé na průmyslovce -Kovář Josef, Starý Antonín,Sachr Oldřich , Kopecký Pavel- vychovatel na domově mládeže při průmyslovce. Všichni jmenovaní (kromě p.Sachra) na průmylovce působili i v r.1967,kdy jsem maturovala. U Josefa Kollera herce mám dotaz- je to syn Josefa Kollera galeristy? Pokud ano, tak je asi u herce špatný rok narození. Mikulcová

 3. Kdo je kdo - Oskar Hanák napsal:

  Zdravím!
  A ptám se, jak je možné poslat Vám fotografii – zjistil jsem, že mezi těmi, kdo jsou uvedeni v brodském Kdo je kdo je i můj otec Oskar Hanák. Takže jeho fotku – pokud byste o to měli zájem – bych Vám rád poslal, a jestli ano, v jakém rozlišení by měla být?
  Ještě jednou zdravím!
  Jaromír Hanák
  Broďan

 4. Upozornění na televizní pořad napsal:

  Vážení Uherskobrodští Patrioti,
  k mé lítosti není na vás žádný telefonický kontakt. Dovolte mi, abych vás touto cestou upozornila na program České televize, který se bude vysílat již dnes 7.11.2014 na ČT Art v 21,15 hod. pod názvem “Šumné stopy: Argentina, Estanislao Kocourek.” Argentinský architekt Stanislav Kocourek má kořeny v Uherském Brodě ( často jej navštěvuje, naposledy v loňském roce). Je synem bratra mého dědečka Rudolfa Kocourka, kterého zmiňujete ve své rubrice Kdo je kdo (což mne velmi potěšilo a děkuji vám za to). Pořad bude reprízován na ČT2 v sobotu 8.11.2014 ve 13,30 hod.
  S pozdravem Zdeňka Pipová

 5. emailové spojení je nefunkční napsal:

  Posílala jsem vám zprávu prostřednictvím emailu: ubpatrioti@seznam.cz, která se vrátila jako nedoručitelná s poznámkou pernamentní chyba na straně uživatele ZP

Napsat komentář