Výtvarníci moravsko-slovenského pomezí slavili 30.výročí své činnosti

Ve středu 8. července se konala v Hotelu U Brány výroční schůze spolku Sdružení výtvarných umělců moravsko-slovenského pomezí, který působí na Uherskobrodsku. Spolek (SVU MSP) má 18 členů, včetně dvou členů ze Slovenska. Sídlo spolku je v Uherském Brodě.
Při zahájení Valné hromady a zpěvu spolkové hymny, připomenul předseda spolku Milan Bouda 30. výročí založení sdružení a nastínil stručně jeho začátky.
Na programu schůze pak bylo zhodnocení činnosti za uplynulé období, plán činnosti na letošní rok a zpráva o hospodaření spolku.
Důležitým bodem jednání bylo udělení titulu Čestný člen in memoriam vynikajícímu grafikovi, tvůrci ex libris, kolegovi a kamarádovi Mgr. Víťazoslavovi Chrenkovi. Svým dílem  reprezentoval spolek na mezinárodních festivalech a soutěžích ex libris. Svou aktivitou byl příkladem ostatním členům. Zemřel 8.8.2019 v Hlohovci.
Slavnostním okamžikem také bylo přijetí nového člena do spolku SVU MSP Jana Botka, všestranného výtvarníka, který má za sebou dlouhou cestu, při níž se věnoval výtvarnému umění. Nyní je jeho doménou hlavně malba, grafika ale i fotografování. Je výtvarníkem širokého rozhledu.
Významné jubileum si připomenou výtvarníci třemi výstavami s názvem 30 let spolu.
23. července v Galerii knihovny v Ostrožské Nové Vsi, 2. října v galerii Městské knihovny ve Slavičíně a rok uzavřou 27. listopadu v Galerii Panský dům v Uherském Brodě.
Na obrázku jsou:
Nahoře stojící: František Slovák, Zdeněk Zábranský
Střední řada: Libor Velan, Pavel Hanák, Ivona Bušíková, Jindřich Karský, Jaroslav Jeřábek, Stanislav Knotek, Anna Šalandová, Dana Šumíčková, Jana Rosinová, Jaroslav Bureš, Vladimír Chrenko, Milan Bouda
Dole stojící: Karel Táborský, Vlastimil Mahdal
Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář