Prázdninové basketbalové kempy.Píše I.Mikulec.

BK TJ Spartak Uherský Brod uspořádal ve spolupráci se Základní školou Na Výsluní a Domem dětí a mládeže letní basketbalový minicamp.

Akce se konala ve dnech 8. – 12. 7. a zúčastnili se jí kluci a holky z družstva U11, které doplnili noví zájemci o členství v basketbalovém klubu. Sportovní příprava probíhala v prostorách tělocvičny ZŠ Na Výsluní. Cílem kempu bylo rozvíjet dětskou motoriku, zdokonalit se v basketbalové technice a hlavně se pobavit. V rámci doprovodných akcí děti navštívily např. koupaliště v Uherském Brodě a stanici záchranné služby. Hlavní trenérkou byla Anička Hladilová a spolu se svým asistentem Martinem Kovaříkem si pochvalovali výbornou spolupráci s dětmi. Vrcholem kempu byl první zápas v dresech, který si děti zahrály závěrečný den. Podle reakcí mnoha rodičů a samotných účastníků se akce povedla a děti byly velmi spokojené. Věříme, že je basket bude bavit a už se těší na svoji první soutěžní sezónu. V té družstvo U11 nastoupí v Oblastním přeboru střední Moravy proti týmům Prostějova, Olomouce, Lipníka nad Bečvou, Hranic na Moravě a Kroměříže.

Všechny fotografie z Minicampu jsou ZDE 

Ve stejném termínu pobývala skupina starších minižáků U13 a žáků U15  v Olomouci, kde absolvovali náročný program špičkové přípravy pod vedením nejlepších trenérů mláděžnických kategorií.

(Vlado Paunovič – trenér mládeže BC Brno, Željko Živkovič – trenér mládeže BC Prostějov, Dušan Medvecký – trenér NH Ostrava, šéftrenér akce Michala Pekárek – bývalý reprezentant ČR, mistr české ligy a vítěz Českého poháru).

Tato skvělá sestava trenérů dokázala pro děti připravit program nejen basketbalový. Mimo basketu se šlo do kina, relaxovalo v aquaparku, opékaly špekáčky a nechyběla ani hvězdná návštěva. Za účastníky akce se zastavil 216 cm vysoký Aleš Chán bývalý hráč mistrovského Nymburka v posledním období působící na Kypru, Kamil Švrdlík (206cm) hrající v dresu finalisty Mattoni NBL BK Prostějov a vítěz letošní 3×3 Tour a přijel taky rychlík Pavel Pumprla (198cm), který aktuálně hraje nejvyšší španělskou soutěž a u nás jsme ho naposledy vídali v Nymburce. Radost udělala klukům svojí účastí i letos vicemistryně světa z roku 2010 Ivana Večeřová.

Naši kluci se v konkurenci hráčů týmů zvučných jmen neztratili a přivezli si mnoho ocenění, která je jistě nakopnou k dobrým výkonům v budoucnu. 

Děkujeme a přejeme pěkné prázdniny. 

Ivo Mikulec

www.basket.ub.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Sport. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář