Nový spisovatelský talent!

Vydat svou první knihu v patnácti letech je vskutku mimořádný úspěch. A právě to se podařilo Davidu Strnadovi, žáku deváté třídy Základní školy Pod Vinohrady.
David světu knih propadl už jako malý. Ve škole se pravidelně zúčastňuje literárních soutěží, píše svůj vlastní blog, velmi rád čte a čerpá inspiraci z knih a účastní se i recitačních soutěží. Má rád i dobrodružné a napínavé knihy, ale jeho nejoblíbenějším žánrem je sci-fi.

Proto i jeho kniha „Na cestě po Galaxii” patří do této kategorie. „Tento strhující sci-fi příběh v 55 kapitolách vypráví o několika mimozemských rasách, které se nešťastnou náhodou ocitnou v mezigalaktické válce s daleko nadřazenějším druhem a musí spojit své síly, aby ho dokázaly zastavit. V cestě jim bude stát docházející trpělivost, láska, všední potíže, ale především strach z toho, že zanedlouho nezbude nic z toho, pro co umírali,” popisuje děj své knihy David.

Křest knihy a autorské čtení se konalo v pobočce Knihovny Františka Kožíka na Máji. Úvodní slovo patřilo majiteli nakladatelství Monument, které knihu vydalo jako svou prvotinu. „Náhodou jsem si přečetl Davidův blog s ukázkami z knihy a byl jsem nadšen. Spojil jsem se s ním a dohodli jsme se na vydání jeho díla knižně. O prázdninách jsme se do toho dali, opravili chyby, vytvořili obálku a připravili knihu k tisku. Vydání knihy ale není levná záležitost. Podařilo se nám najít na internetu projekt, který podporuje mladé autory. Lidé si sami vyberou knihu a prostřednictvím projektu na ni přímo posílají peníze. Tak se nám podařilo část peněz získat, další prostředky poskytli sponzoři. Mezitím jsem založil nakladatelství se vším všudy a výsledek našeho snu o vydání knihy je tady před námi,” vysvětlil Miroslav Tomšů.

A pak se už posluchači mohli ponořit do hlubin galaxie. David pro ně vybral tři nejzajímavější ukázky, ve kterých se příběhy jednotlivých hrdinů střetávají a musí se spojit, aby odvrátili nebezpečí a zkázu celé galaxie. V jeho podání si návštěvníci knihovny vyslechli i napínavý konec knihy.

No, konec? Ne tak docela. Podle Davidových slov je tato kniha prvním dílem trilogie a už nyní intenzivně pracuje na dalším. Takže o Davidu Strnadovi, nadějném začínajícím uherskobrodském spisovateli, ještě určitě uslyšíme.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář