Zprávy z basketbalu!

Dalším přípravným utkáním, vloženým do rozpisu Nadregionální ligy, pokračoval program juniorů MU19. V neděli 6. 1. 2019 jsme cestovali do Rakouska změřit síly s velmi těžkým soupeřem. Rakouská bundesliga juniorů má aktuálně jednoznačného lídra. Union Alligators Deutsch Wagram jsou s 10 výhrami bez porážky suverénně na 1. místě. Náš tým vede naši soutěž s 8 výhrami a také letos porážku neokusil.
UDW Alligators – BK Spartak
62:57 (18:18, 36:26, 52:44)
Body: Mahdal 20, Valčík 15, Mikulec 8, Martínek 8, Kopunec 4, Neděla 2
Fotky ZDE
Na místě jsme byli s dostatečným časovým předstihem a čekali v autobusu na otevření haly. Domácí hráči se scházeli a jejich postavy nám naháněly hrůzu. V moderním prostředí haly gymnázia BORG jsme zahájili utkání v 10:30. Úvod byl z naší strany velmi špatný a někteří hráči byli zbytečně nervózní. Do stavu 11:0 na začátku 4. minuty to opravdu nevypadalo vůbec na to, že bychom mohli domácím vzdorovat. Nešlo nám nic a působili jsme jako slaboučký tréninkový partner pro „našlapaný“ tým. Kuba Neděla neměl svůj den a nestačil v obraně na rychlého Alexe Wittmanna (#8), který dával v řadě 8 prvních bodů domácích. V páté minutě zavelel Ondra Martínek dvěma úspěšnými střelami a začaly se dít věci. Naše družstvo se konečně vzbudilo a hráči si vzpomněli, že s ostudou debaklu domů přijet nechtějí. Začala se dařit kombinace a pod košem jsme přidali na důrazu. 202 cm vysoký pivot Martin Wustinger (#13) byl těsně bráněn Kubou Mahdalem a tento obr se tak prosadil bodově až v polovině 2/4. Stálo to však hodně sil. Rozdíl ve skóre jsme pomalu stahovali a v poslední vteřině první desetiminutovky vyrovnal Ivo Mikulec úspěšným trojkovým pokusem z velké vzdálenosti. Polovinu druhé části jsme hráli v pohodě, skóre bylo stále vyrovnané nebo jsme měli mírně navrch. Domácí trenér vrátil do hry znovu kompletní základní pětku. My jsme však polevili. Ležérní přihrávky, malá tvrdost při doskoku a pálení tutovek znamenalo 10 bodů domácích v řadě a stav 36:26 v poločase. Třetí část jsme se začali znovu více rvát o balón pod košem a Lukáš Kopunec dobře vracel množství získaných míčů zpět na křídla. Na Aligátory platilo střídání pojetí obrany. Střídali jsme osobku a zónu, se kterou měli domácí problém a těžko se dostávali do zakončení před koncem 24s limitu. Tuto část jsme vyhráli 16:18 a psychicky jsme byli v dobré pohodě. Závěrečná desetiminutovka se nejdříve nesla na vlně nepřesností při přechodu do útoku na obou stranách. Eric Valčík měl v této části dobrou mušku a přidal 7 bodů. 90 sekund před koncem proměnil Ivo Mikulec další trojku a rozdíl ve skóre byl už pouhé 3 body. Vůli jsme měli, ale domácí si závěr zkušeně pohlídali a už nepřišlo ani na případný oddechový čas.
Trenér Pršala byl spokojen a zápas byl pro náš tým jednoznačně přínosný. Je škoda, že tak dobrá utkání v soutěži běžně nemáme. Hráči zaslouží pochvalu za předvedený výkon a nasazení a těšíme se na odvetu v uherskobrodské sportovní hale na jaře.
Další soutěžní kolo kategorie MU19 je v programu 19. 1. a jedeme do Karviné.
Držte nám palce!
Příspěvek byl publikován v rubrice Sport. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář