Herečka z Uherského Brodu

JOSKOVÁ – HLAVÁČOVÁ Jitka

9. června 1982 v Uh. Hradišti

V Uherském Brodě žila do 26 let. Všechny základy načerpala v Brodě. Chodila do dramatického kroužku pod vedením ředitele ZUŠ Jaroslava Kovandy. Zpívala v dětském pěveckém sboru Comenius vedeném Marcelou Burešovou, chodila na flétnu k paní učitelce Valečkové a také tančila v baletu.
Po absolvování brněnské konzervatoře a JAMU přichází v roce 2001 do angažmá v uherskohradišťském Slováckém divadle. Po nezapomenutelném ztvárnění hlavní role Bystroušky získala angažmá v Národním divadle v Praze a také vedlejší roli v koprodukčním filmu Lištičky. V národním si ještě zahrála v divadelním představení Zvony od F. Šrámka. Odmítla nabídku trvalého angažmá a vrací se na svou domovskou scénu Slováckého divadla. V roce 2015 se provdala (Hlaváčová) a v roce 2016 úspěšně zakončila bakalářské studium na oboru Taneční a pohybové divadlo. Kromě hraní působí v divadle také jako choreografka.
Za své role získala mnohá ocenění – Slovácký Oskar, Největší z pierotů, Kolombína a nominace na Cenu Alfreda Radoka, Divadelních novin i Cenu Thálie.

Stav duben 2022

Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář